Search this blog

miercuri, 15 septembrie 2010

Amore mio (Part II)

Sunt destul de suparat pentru a face vreun review prea bun dupa Twente - Inter 2-2, asha k ma voi margini sa punctez o serie de lucruri care, din pacate, vad ca au tendintza de a continua de la meci la meci si nimeni nu le vede/ nu poate sa le indrepte. Am inceput meciul bine, dar doar atat. Dupa 25 minute din nou rateuri. 2 lovituri libere din 2 imprudentze langa careu, mai ales pe o ploaie torentziala, din care prima a intrat direct, iar a 2-a a condus la seria de cornere din care a ieshit si golul 2. Milito a marcat, in sfarsit, in acest sezon, insa a facut-o in poarta noastra. Se pare k incepe sa devina un tipar. Anul trecut cu Dinamo Kiev Lucio si-a bagat-o in propria poarta dupa o faza identica. Mi-ar placea sa cred k deznodamantul la finalul sezonului va fi acelasi. Eto'o a demonstrat inca o data ca tzine de unul singur tot atacul Interului, Sneijder trebuie sa vina cu ceva nou pt k ii sunt anticipate pasele...iar Mariga se pare k are un singur tip de shut in dotare si acela mai mult la deruta. Samuel incepe sa se miste din ce in ce mai greu, insa ma bucur de revenirea lui Maicon. Desigur k ar fi trebuit sa primim vreo 3 lovituri de la marginea careului advers, mai ales la intrarea aceea intarziata si criminala asupra lui Maik, insa se pare k Michel-ul de pe banca lui Twente este foarte bun prieten cu Michel-ul de la forul european, ai lui primind un singur cartonash galben si acela in prelungirile meciului pt proteste, nu pt duritatzile la care au recurs. Coutinho dovedeste k balonul e cat jumatate din piciorul lui si k dak sufli mai puternic pe langa el, il potzi proiecta k la judo vreo 5-6 m. Nu inteleg de ce nu l-a introdus pe teren pe Biabiany, cand era clar k adversarii nostri s-au aparat absolut toata repriza a doua. In schimb, ''vaca nebuna'' de Muntari parca a uitat sa mai dea cu piciorul in minge, nu k ar fi fost cine stie ce priceput pana acum. Noroc de rezultatul din celalalt meci al grupei, insa in acela au fost in total 59 de suturi spre poarta si s-a jucat intr-o viteza infinit superioara. Atata timp cat suntem depasiti la absolut toate centrarile in careu la cap, sunt curios cum il vom tzine pe Crouch departe de buturile noastre?